Pirmdien ielu applūšanu Valmieras pilsētā veicināja lauztie zari un koku lapas  

Pirmdienas vakarā piedzīvotās intensīvās lietusgāzes, kad neilgā laika sprīdī tika sasniegta nokrišņu mēneša norma, radīja izaicinājumu Valmieras pilsētas lietus kanalizācijai. Ūdens novadīšanu ievērojami apgrūtināja stiprajā vējā lūzušie zari un sapūstās lapas, kas radīja aizsprostojumus lietu uztvērējos jeb gūlijās, bet pēc to attīrīšanas lietus ūdens pāris stundu laikā tika novadīts no pilsētas ielām.

 SIA “Valmieras ūdens” Ūdenssaimniecības daļas vadītājs Viesturs Šķilteris:

“Ja piedzīvojam tik stipras lietusgāzes, kā tas bija pirmdienas vakarā, tā gadās, ka atsevišķos ielu posmos lietus ūdens uzkrājas, veidojot peļķes. Lietus kanalizācijas sistēma projektēta un būvēta atbilstoši būvnormatīvu prasībām, kad ūdens apjoms ir desmitiem reižu mazāks, tāpēc nespēj vienā mirklī novadīt tik daudz lietus ūdeņus, kā pirmdienas vakarā. Tā kā Valmiera ir salīdzinoši zaļa pilsēta ar apstādījumiem un kokiem, kas ikdienā priecē valmieriešus, šoreiz radīja problēmas, jo nolauztie zari un lapas aizsprostoja lietus uztvērējus. Jāsaprot, ka tik intensīvas lietusgāzes ir ārkārtas situācija, kuras novēršana prasa ilgāku laiku. Taču arī šoreiz ap deviņiem vakarā lielākā daļa lietus ūdeņu bija savākti un novadīti uz izplūdi Gaujā.”

Turpinoties lietavām, SIA „Valmieras ūdens” aicina māju apsaimniekotāju un ielu uzturētāju pārstāvjus, kā arī sētniekus pievērst pastiprinātu uzmanību lietus ūdens uztvērēju attīrīšanai un vēlreiz atgādina, ka gūlijas nav paredzētas koku lapu, smilšu un citu atkritumu savākšanai, bet gan tikai lietus un citu nokrišņu radītā ūdens novadīšanai.

Drukāt E-pasta adrese