Siltumtrases būvniecības dēļ slēgs satiksmei Limbažu ielas posmu Valmieras pilsētā

15.05.2020.

Aktīvi turpinās būvdarbi projekta “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” (Nr.4.3.1.0/18/A/019) ietvaros, ko pēc SIA “Valmieras ūdens” pasūtījuma veic SIA “Woltec”. Apakšzemes komunikāciju būvniecība vienlaicīgi notiek četru ielu posmos Valmieras pilsētā, lai līdz nākamajai apkures sezonai varētu nodot jauno, paplašināto siltumtrasi, kas savienotu esošo siltumapgādes sistēmu ar jaunuzcelto katlumāju Dakstiņu ielā.

 

 

SIA “Valmieras ūdens” Attīstības daļas vadītājs Nauris Kalniņš:

“Esam aizvadījuši būvdarbu pirmo mēnesi un uzskatām, ka ir sasniegts zināms progress. Jau izbūvēts un pārbaudīts ir jaunais kanalizācijas tīkla posms Beātes ielā no Andreja Upīša ielas līdz Kārļa ielai, tāpat arī ūdensvads Dārza ielā no Rīgas ielas līdz Veides ielai. Savukārt siltumtrases būvniecība uzsākta no Dakstiņu ielā esošās jaunās katlumājas, un cauruļvadi ievietoti posmā no Dakstiņu ielas līdz Limbažu ielai. Kopumā projekta ietvaros dažādos punktos strādā vienlaicīgi četras brigādes, kā arī ir piesaistīti apakšuzņēmēji metinājuma šuvju pārbaudē, mērniecībā, cauruļvadu dezinfekcijā un cauruļvadu TV inspekcijā.”

Turpinoties projekta realizācijai, no 18.  maija paredzēti satiksmes ierobežojumi – uz laiku līdz 8. jūnijam automašīnu satiksmei tiks slēgts Limbažu ielas posms no Ķieģeļu ielas līdz Limbažu ielai 15. Kamēr Limbažu iela būs slēgta, satiksmei atkal būs atvērta Dārza iela. Tās posmā no Vītolu līdz Veides ielai būvdarbi nenotiks, un iela būs piemērota automašīnām caurbraukšanai.

Slēgtā Limbažu ielas posma apbraukšana tiks organizēta pa Beātes ielu, Dārza ielu un Veides ielu, kā arī pa Upes ielu vai Sporta ielu, Matīšu šoseju un Mālu ielu. Taču autovadītājiem, plānojot braukšanas maršrutu, jāpatur prātā, ka būvdarbi turpinās arī Beātes ielas posmā no Andreja Upīša ielas līdz Kārļa ielai un Beātes ielas 25A nama pagalmā. Gājēju kustība automašīnām slēgtajā Limbažu ielas posmā būs iespējama pa esošajām ietvēm.  Informācija par aktuālajiem satiksmes ierobežojumiem pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”.

Saskaņā ar 23.08.2018 noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) SIA “Valmieras ūdens” realizēs projektu “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” (Nr.4.3.1.0/18/A/019), kas paredz savienot esošās katlumājas Rīgas ielā 25 siltumtīklus ar jaunbūvējamu katlu māju Dakstiņu ielā 1. Ar nolūku savienot jaunbūvējamo katlumāju Dakstiņu ielā 1 ar esošās katlumājas Rīgas ielā 25 siltumtīkliem tiks izbūvēti jauni siltumtrases posmi Dakstiņu, Ķieģeļu, Limbažu, Beātes un Dārza ielās, kā arī rekonstruēti esošie siltumtrases posmi Annas, Miera, Kārļa, Garā, Rīgas un Andreja Upīša ielās.

Projekta mērķis ir veicināt energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, un būvdarbi tiks veikti, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti līdz 2021. gada jūlijam.

Drukāt E-pasta adrese