“Valmieras ūdens” piedāvā operatīvi veikt komunikācijas tīklu pievadu izbūvi

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā SIA “Valmieras ūdens” strādā ierastā režīmā, nodrošinot regulētos un maksas pakalpojumus, ievērojot piesardzības pasākumus. Lielākās izmaiņas skārušas klientu apkalpošanu, kuriem vispirms tiek piedāvāta iespēja sazināties ar uzņēmuma speciālistiem attālināti un atsevišķos gadījumos piedāvāta klātienes tikšanās pēc iepriekšējas vienošanās. Šādā veidā arī iespējams sakārtot dokumentāciju maģistrālo tīklu pievienojumu izbūvei mājsaimniecībām.

 SIA “Valmieras ūdens” Ūdenssaimniecības daļas vadītājs Viesturs Šķilteris:

“Šosezon ziemas neesamība un sausais pavasaris radījis pateicīgus apstākļus būvniecībai. Ir zems gruntsūdeņu līmenis, maz nokrišņu, tāpēc aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju un veikt pievienojumu izbūvi ūdensvadam un/vai kanalizācijai. Iepriekšējos gados lielās noslodzes dēļ, diemžēl bija jāgaida vismaz pāris mēnešu, lai mēs varētu realizēt pievadu izbūves projektus klientiem. Šogad būvniecības darbi notika arī ziemas mēnešos, tāpēc darbu apjoms ir mazāks un varam operatīvāk veikt pievadu izbūves un remontu darbus. Tas, protams, ir izdevīgi klientam, kurš savlaicīgāk saņem vēlamo pakalpojumu un turpmāk var savā mājoklī saņemt augstāku komforta līmeni, pateicoties centralizēti piegādātam dzeramajam ūdenim un videi droši novadītajiem notekūdeņiem.”

Namīpašuma pievienošana centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai ilgtermiņā ir ērtākais, videi draudzīgākais, drošākais un ekonomiski izdevīgākais risinājums ikdienā nepieciešamā dzeramā ūdens saņemšanai un notekūdeņu novadīšanai. Valmieras pilsētā nodrošināta ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu pieejamība 99 procentiem iedzīvotāju. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem, salīdzinot ar citām lielajām pilsētām Latvijā. Lai uzsāktu pievienojuma izveidi, kā pirmais solis ir īpašnieka iesniegums SIA „Valmieras ūdens” par tehnisko noteikumu izstrādi pievienojuma vietas izbūvei, un to šobrīd iespējams iesniegt elektroniskā formātā (veidlapa pieejama uzņēmuma interneta vietnē www.valmierasudens.lv sadaļa “Klientiem”). Nākamais etaps ir komunikāciju izbūves būvprojekta izstrāde, kas paredz sagatavot tehnisko dokumentāciju individuāli katram nekustamajam īpašumam. Savukārt noslēdzošais etaps ir būvniecības darbi.

Lai uzsāktu ūdensapgādes un/vai kanalizācijas pievienojuma izveidi, namīpašnieki aicināti vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļā (tālr. 642 26001, 28233110) vai elektroniski pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., lai varētu izstrādāt ekonomiski izdevīgāko un operatīvāko pievienojuma vietas izveides variantu.

Tiem, kuru mājokļi pagaidām nav pieslēgti centralizētajai kanalizācijas sistēmai Valmieras pilsētā, atgādinām, ka SIA “Valmieras ūdens” uzsākusi decentralizētās kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi, kā to paredz Valmieras pilsētas pašvaldības izstrādātie saistošie noteikumi Nr.319 “Par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanas un uzskaites kārtību”. Mērķis ir veicināt mājsaimniecībās saražoto notekūdeņu novadīšanas uzraudzību un to kvalitatīvu apsaimniekošanu. Turpmāk asenizācijas pakalpojumu drīkst sniegt tikai Valmieras pilsētas pašvaldībā reģistrēts komersants, kurš garantē savākto notekūdeņu nogādāšanu uz attīrīšanas iekārtām. Apliecinām, ka SIA “Valmieras ūdens” uzņēmums jau veicis reģistrāciju, lai varētu turpināt sniegt asenizācijas pakalpojumu Valmieras pilsētā saskaņā ar spēkā esošo likumisko kārtību.

Reģistrs attiecas uz tām fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašums atrodas Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā nav pieslēgts centralizētajai kanalizācijas sistēmai vai arī nav tehnisku iespēju to izdarīt un kuri joprojām izmanto notekūdeņu krājtvertni (jebkuru rezervuāru – izsmeļamo nosēdbedri, pārvietojamo tualeti, sauso tualeti utml.), septiķi vai individuālo bioloģisko notekūdeņu iekārtas. SIA “Valmieras ūdens” nodrošinājusi iespēju attālināti reģistrēt savā īpašumā esošās decentralizētās kanalizācijas sistēmas “Valmieras ūdens” izveidotajā elektroniskajā pieteikuma formā. Tā pieejama uzņēmuma interneta vietnē www.valmierasudens.lv. Reģistra izveide tiks pabeigta līdz 2021. gada 31. decembrim.

Drukāt E-pasta adrese