Aicina reģistrēt savā īpašumā esošās decentralizētās kanalizācijas sistēmas

SIA “Valmieras ūdens” uzsākusi decentralizētās kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi, kā to paredz Valmieras pilsētas pašvaldības izstrādātie saistošie noteikumi Nr.319 “Par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanas un uzskaites kārtību”. Mērķis ir veicināt mājsaimniecībās saražoto notekūdeņu novadīšanas uzraudzību un to kvalitatīvu apsaimniekošanu. Tāpēc iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju un attālināti reģistrēt savā īpašumā esošās decentralizētās kanalizācijas sistēmas “Valmieras ūdens” izveidotajā elektroniskajā pieteikuma formā. Tā pieejama uzņēmuma interneta vietnē www.valmierasudens.lv sadaļā "Klientiem". Reģistra izveide tiks pabeigta līdz 2021. gada 31. decembrim.

 

Reģistrs attiecas uz tām fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašums atrodas Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā nav pieslēgts centralizētajai kanalizācijas sistēmai vai arī nav tehnisku iespēju to izdarīt un kuri joprojām izmanto notekūdeņu krājtvertni (jebkuru rezervuāru – izsmeļamo nosēdbedri, pārvietojamo tualeti, sauso tualeti utml.), septiķi vai individuālo bioloģisko notekūdeņu iekārtas. Reģistrējoties īpašniekiem jāuzrāda izvēlētā notekūdeņu apsaimniekošanas veids, tā parametri (tilpums), kā arī mājsaimniecībā saražoto notekūdeņu ikmēneša apjoms un to izvešanas biežums, minot arī šī pakalpojuma sniedzēju. Jāatzīmē, ka asenizācijas pakalpojumu drīkst sniegt tikai Valmieras pilsētas pašvaldībā reģistrēts komersants, kurš garantē savākto notekūdeņu nogādāšanu uz attīrīšanas iekārtām. Asenizācijas pakalpojumu sniedzēju reģistrs pieejams Valmieras pilsētas pašvaldības interneta vietnē www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi”.

Noteikumu mērķis ir organizēt Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā esošajiem iedzīvotājiem decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu, noteikt decentralizētās kanalizācijas sistēmās uzkrāto notekūdeņu un nosēdumu apsaimniekošanas (attīrīšanas, savākšanas, transportēšanas, uzraudzības un kontroles) prasības, lai aizsargātu cilvēku dzīvību un veselību, nodrošinātu vides aizsardzību un dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu.

SIA “Valmieras ūdens” vērš uzmanību, ka aizvadīto gadu gaitā izbūvētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas Valmieras pilsētas teritorijā nodrošina 99 procentiem iedzīvotāju mājokļiem iespēju pievienoties maģistrālajiem tīkliem, kas ir vērtīga investīcija nākotnei. Centralizēti novadīti notekūdeņi ir drošākais un ērtākais veids, kā nodrošināt to attīrīšanu videi draudzīgi, saglabājot tīru pilsētvidi. Lai uzsāktu ūdensapgādes un/vai kanalizācijas pievienojuma izveidi, namīpašnieki aicināti vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļā (tālr. 642 26001, 28233110) vai elektroniski pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., lai varētu izstrādāt ekonomiski izdevīgāko un operatīvāko pievienojuma vietas izveides variantu.

Reģistra anketa pieejama šeit: http://www.valmierasudens.lv/index.php/decentralizetas-kanalizacijas-sistemas-registracijas-iesniegums

Drukāt E-pasta adrese