Samazini ikdienas izdevumus un lieto dzeramo ūdeni no krāna!

Kopš 1993. gada 22. martā visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Šajā laikā visā pasaulē un arī Latvijā tiek organizēti dažādi pasākumi ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ūdens vērtībai, izmantošanai un aizsardzībai. Šoreiz īpaša uzmanība veltīta dzeramā ūdens patēriņa paradumiem, aicinot sabiedrību pēc iespējas vairāk uzturā lietot dzeramo ūdeni tieši no ūdensvada.

 

Rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri, un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas (LŪKA) apkopotie statistikas dati liecina, ka katrs trešais iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni. Tā gada laikā par to vidēji tiek iztērēti 300 - 400 eiro, vienlaikus saražojot ap 50kg plastmasas atkritumu. Tikmēr SIA “Valmieras ūdens” centralizēti piegādātā dzeramā ūdens izmaksas ir 1,10 eiro par kubikmetru jeb 0,11 centi par litru, kas savukārt nozīmē, ka gada laikā, izdzerot divus litrus dienā, izmaksas sastāda nepilnu vienu eiro.

SIA „Valmieras ūdens” izmanto artēziskajos urbumos iegūtu dzeramo ūdeni, kuram aerācijas procesā tiek samazināts dzelzs un mangāna saturs, saglabājot dabīgās ūdens minerālvielas, kādas vēlamas cilvēka organismam. Lai saglabātu ūdens kvalitāti ceļā no dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētājam, divreiz gadā tiek veikta maģistrālo ūdensvadu skalošana un dezinfekcija.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem katru nedēļu tiek veiktas pārbaudes dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā, lai pārliecinātos par kvalitātes rādītāju atbilstību, un ar aktuālo dzeramā ūdens kvalitātes pārskatu ikviens interesents var iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv. Savukārt reizi ceturksnī notiek dzeramā ūdens atbilstības monitoringu visā pilsētā, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi. Šādas regulāras pārbaudes ļauj būt drošiem par iedzīvotājiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, kas ir viena no augstākajām visā valstī, un tas droši lietojams uzturā.

 

Drukāt E-pasta adrese